Kommenteeri

8 nõuannet, miks on sügisel hea looduses käia!

Enamus meist on harjunud looduses käima suvel, kui on soe ja puhkused kestavad, lastel on vaheajad ning saab rohkem sõprade/perega koos olla. Aga miks see kõik sügisel lõpetada? Avaldan Sulle mõned tähelepanekud, miks minna ka sügisel metsa ja anda nii endale kui sõpradele või perele rohkem põhjusi aja koos veetmiseks ning ka argipäeva stressist eemaldumiseks.

- Pole tüütuid putukaid! Eks ole, nõus? Milline luksus meie kliimas! Seega naudime seda aega õues viibides.

- Pole palav! Kesksuvine mets võib olla tõeliselt lämbe ning nii kulub suurem aur enda jahutamisele kui ümbruse jälgimisele. Sügisel saad aga riideid panna nii palju selga kui vähegi soovid ning ongi hea soe olla.

- Vähem lehti! Jah, puud ja võsa paistavad kenasti läbi ja nii on palju lihtsam loomi ja linde märgata.

- Inimesi on vähem! Sügisel kui puhkuste aeg läbi, on tahes tahtmata metsas vähem inimesi ja see on just mõnus aeg ümbruse jälgimiseks. Kui populaarsetel matkaradadel võib siiski nädalavahetustel rohkem inimesi olla, siis matkaradadelt kõrvale astudes saada vaikust ja loodust nautida. Ära karda väikeste sammudega alustada ning sa näed palju rohkem.

- Ei pea vara tõusma! Kui soovid suvel päikesetõusu nautida, siis tuleb väga väga vara ärgata ja kes see ikka nii väga seda soovib, eriti lapsed. Sügisel aga saad oma unetunnid ilusasti täis magada ja alles siis metsa minna päikesetõusu nautima.

- Linde on kergem selgeks õppida, sest neid on vähem ja neid on lihtsam märgata. Tuleb vahel lihtsalt seisatada ning vaikselt olla ja kuulatada, linnud tulevad ise uudistama, kes siia metsa on tulnud.

- Metsas on vaikne! Sügisel on enamus linde lõunamaale rännanud ning siia on jäänud tugevad talvitujad ning nii on loodus suhteliselt vaikne linnulaulust. Meie ühiskonnas on niiiii palju füüsilist ja infomüra mille eest saad nüüd pakku minna ja oma ajule puhkust anda. See vaikuses olemine võib algul raske olla aga sa tänad end pärast selle proovilepaneku eest.

- Märkad värvinüansse! Sügisel on värvitoonid eriti peened ja seda on tore tundma õppida. Otsi loodusest näiteks nii palju eri toone pruune kui suudad ja pane need tumeduse järgi ritta.

Loodan, et minu nõuanded inspireerivad sind ja sa leiad endas tahtmise minna meie lahedat sügist avastama!

Lisa kommentaar

Email again: